Forum klasy II M z Wyspiana

Stare forum klasy IIM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-03-28 19:52:51

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Filmy vs Książki vs Gry

Książka.....
Film.....
Gra.....

Przy czym najchętniej spędzacie czas? Przyznam, że nigdy nie byłem wielkim miłośnikiem słowa pisanego, choć ostatnio mam taki nastrój na poczytanie czegoś wartościowego. Nie zmienia to faktu, że najlepiej bawię się grając. Gra lepsza jest od filmu po dym względem, że masz wpływ na to, co dzieje się na ekranie, przez co jesteś bezpośrednim uczestnikiem wydarzeń. Książka też daje taką możliwość, choć nie przemawia do mnie tak jak dobra gra cRPG lub po prostu zręcznościówka...

Offline

 

#2 2007-03-29 16:14:15

Kropcia

Użytkownik

9627696
Zarejestrowany: 2007-03-18
Posty: 51
Punktów :   

Re: Filmy vs Książki vs Gry

na gry nie mam czasu, filmy też coraz rzadziej...czasami uda mi się dorwać jakąś dobrą książkę w przerwie pomiędzi jedną lekturą a drugą..w pierwszej klasie więcej czytalam takich swoich tytułów a to dlatego że wtedy lektur wogóle praktycznie nie było... a teraz..Konrad Wallenrod potem Pan Tadeusz potem Dziady 3 części Kordian Nie-Boska Komedia Lalka Potop...ehhh...a ktoś mówił że druga klasa jest najprostsza...


"I can wrestle with the stormy night" SoaD rlz...

Offline

 

#3 2007-03-29 18:01:25

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Filmy vs Książki vs Gry

Czyli mam rozumieć, że najchętniej czytasz, tak? Bo ja jak tylko dorwę trochę wolnego czasu od razu siadam przy komputerze i gram w jakiegoś ciekawego cRPG-a. To właśnie jest kwestia podejścia, tak się tylko mówi, że nie mam czasu na książkę, film... A w sumie często przesiaduję przed grami. O wiele łatwiej wygospodarować mi czas na granie niż na czytanie czy oglądanie najlepszych nawet filmów. Być może właśnie tym się różnimy.

Zdarza mi się oglądać obrady sejmu. Dostaję wtedy białej gorączki. Jakie to są ciemniaki, wydaje mi się, że przeciętny 15-latek lepiej się wypowiada, wysławia. Jak można w ogóle pchać się na pierwszy plan bez jakiegokolwiek zaplecza. To dla mnie niepojęte...

Politycy... "Z wyrazami szczerej niewdzięczności
               Dla ..... nie mamy litości!" Jak śpiewa Piotr Rogucki.

Ostatnio edytowany przez Phoenix (2007-03-29 18:03:44)

Offline

 

#4 2007-03-29 18:52:55

jezyk_pl

PeeRZet ;]

6337836
Zarejestrowany: 2007-03-02
Posty: 73
Punktów :   

Re: Filmy vs Książki vs Gry

w sumie to nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od nastoju. Lubię i dobrą lekturkę, zwłaszcza do poduszki. Ale w nocy chętnie też ogladam jakieś filmy na kompie. A i grą dobrą nie pogardze   Niestety czasu czasem nie staje


**************************************************
"Drżę o ten świat, gdy pomyślę, że Bóg jest sprawiedliwy..."

[img]http://img402.imageshack.us/img402/8845/userbar189411by4.gif[/img]

Offline

 

#5 2007-03-29 20:07:51

Kropcia

Użytkownik

9627696
Zarejestrowany: 2007-03-18
Posty: 51
Punktów :   

Re: Filmy vs Książki vs Gry

Gry po prostu powoli zaczynają mnie nudzić...baaaaardzo chciałabym spróbować zagrać w coś z rpg ( crpg-tzn że to jest komputerowe rpg?) ponieważ z tego co się orientuje daje to możliwość stworzenia sobie własnej wizji świata w którym się człowiek porusza i nie wszystko jest jasne zawsze sa watpliwosci( kocham to po prostu )ale zawsze jest jakaś wymówka żeby nie zaczynać a mimo wszystko trochę czasu potrzeba żeby się przyzwyczaić do istnienia w takim świecie...wakacje-ładna pogoda=szkoda czasu na kompa, zima-narty, książki, dodatkowe prace, jesień wiosna...wiadomo jak malo wolnego wtedy jest...i tak mi sie wydaje ze nigdy nie zacznę...


"I can wrestle with the stormy night" SoaD rlz...

Offline

 

#6 2007-03-29 21:01:07

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Filmy vs Książki vs Gry

cRPG oznacza dokładnie to, że jest to RPG ale na komputery przeniesiony. Wiesz, zrzucasz karciankę na PC albo i tak się to nazywa. Grałaś kiedyś w ogóle w jakieś cRPG albo inne gry? Jeśli się nie znasz na tym to ja się polecam, trochę już w tym siedzę i mniej więcej się orientuję. Zawsze to miło popatrzeć jak nowi ludzie zakochują się w tego typu grach. Na poważnie zacząłem grać jak miałem 12 lat. To były czasy. Teraz też trochę odpuściłem, ale przez wakacje nadrobię wszystkie braki.

cRPG jest świetne między innymi dlatego, że nie jesteś ograniczona w swoich decyzjach i działaniach. Np. w takim The Elder Scroll III MORROWIND to już w ogóle robisz, co ci się żywnie podoba. Masz nieograniczoną swobodę i ogromny świat do zwiedzenia. Tak na marginesie dodam, że grałem w TES Morrowind w ciągu ostatnich wakacji przez 350 godzin i nawet nie ruszyłem głównego wątku.

Natomiast jeśli lubisz literaturę fantasy i w ogóle takie klimaty gorąco polecam Planescape TORMENT. To właśnie taki chyba najbardziej rozbudowany fabularnie cRPG.

Jak masz jakieś pytanie to ja jestem otwarty...

Offline

 

#7 2007-03-30 11:29:07

Kropcia

Użytkownik

9627696
Zarejestrowany: 2007-03-18
Posty: 51
Punktów :   

Re: Filmy vs Książki vs Gry

no czytam sobie wlasnie na Wiki o tych grach cRPG...że też wcześniej na to nie wpadłam.. chyba grałam w to kiedyś ale nie wiedzialam ze to cRPG. ale ja się spoptkałam z taką odmianą w internecie że nie ma się żadnej planszy i tylko opisują ci miejsce w którym się znajdujesz, otoczenie i ciągle w czarnym okienku wyskakują mi dialogi różnych innych graczy w dziwnych niezrozumiałych językach...ja wydaję polecenia mojej postaci ona idzie w jednym kierunku potem w innym i tylko ciągle mi mówią że jestem tu i tu że mój zawodnik jest głodny zmęczony a mi się mylą komendy...i trochę mnie to zniechęciło...postanowilam w pozniejszym czasie sciagnac sobie jakas wersje ograniczona na komputer a potem sprobowac w sieci ale jak na razie nic nie znalazlam...


"I can wrestle with the stormy night" SoaD rlz...

Offline

 

#8 2007-03-30 19:13:04

jezyk_pl

PeeRZet ;]

6337836
Zarejestrowany: 2007-03-02
Posty: 73
Punktów :   

Re: Filmy vs Książki vs Gry

Mówcie co chcecie, ale najlepsze były i zawsze pozostaną klasyczne RPG, bez "c" na początku Tu jest zero ograniczeń i jest dokładnie tym kim chcesz być. Jeśli ma się dobrą grupę i mistrza gry, to nie chce się wracać do realnego świata


**************************************************
"Drżę o ten świat, gdy pomyślę, że Bóg jest sprawiedliwy..."

[img]http://img402.imageshack.us/img402/8845/userbar189411by4.gif[/img]

Offline

 

#9 2007-03-31 20:24:53

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Filmy vs Książki vs Gry

Polecam pisanie własnych opowiadań. Tu to już w ogóle można dać się ponieść własnej fantazji. Jedynym ograniczeniem jest chyba tylko tempo naszego pisania i ilość "zwojów pergaminu". Gorąco polecam. Chętnie udostępnię kiedyś coś swojego... Tylko jeszcze muszę popracować nad warsztatem...

Offline

 

#10 2007-03-31 21:05:01

Fallen Angel

worse than earlier

Skąd: from hell
Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 358
Punktów :   

Re: Filmy vs Książki vs Gry

Widzę, że dyskusja przesunęła się w stronę gier . Ja tam wolę jakiś dobry film oglądnąć. Książek praktycznie nie czytam, grać jakoś mi się też nie chce, a przy filmiku można oderwać się od rzeczywistości .

Pozdrawiam.


-----------------------------------------
http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=35015 <--- ZAPRASZAM :]

Offline

 

#11 2007-04-05 19:02:38

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Filmy vs Książki vs Gry

Przy grze też (a może przede wszystkim) można się oderwać od rzeczywistości...
Mamy tu pełną interakcję z otaczającym "nas" światem i możliwość decydowania o tym, co dane nam będzie zobaczyć na ekranie monitora...
Być może już w najbliższej przyszłości zaczną powstawać już od tak dawna zapowiadane "interaktywne filmy"...
Proponuję o tym podyskutować...

Offline

 

#12 2007-10-22 16:26:21

Alucard

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: Filmy vs Książki vs Gry

Zależy od chwili. Czasami wracam do mieszkania tak wyrabany,ze nawet na film sil nie mam... ale jak mam czas to staram się czytać. Choćby po to,żeby nie zapomniec jak literki wyglądają, chociaz na moim kierunku to raczej niemożliwe...

Tak więc książki, potem dobra gra (ale żadko) i wreszcie jakis film, przy którym i tak przysypiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wjazdnaforum.pun.pl www.heksa.pun.pl www.purplehandgang.pun.pl www.omnia.pun.pl www.nicniewiadomo.pun.pl