Forum klasy II M z Wyspiana

Stare forum klasy IIM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2007-04-07 09:32:49

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Zabawa wyobraźnią...

Korzystając z faktu, że mamy święta a tym samym bardzo dużo wolnego czasu postanowiłem przeprowadzić swego rodzaju eksperyment. Otóż polegać on będzie na kontynuowaniu opowiadania fantasy. Podpatrzyłem coś takiego między innymi na Tawernie RPG i bardzo mi się to spodobało. Jeśli pomysł się przyjmie, to może to być jeden z najbardziej obleganych wątków... Jeśli się nie sprawdzi po prostu go wyrzucimy i zapomnimy.
Napiszę teraz rozpoczęcie naszego wspólnego (mam nadzieję) opowiadania, o którego kontynuację proszę...

***
   Przedzierał się przez gęsty las. Już prawie czół oddech swoich oprawców, którzy nie znając litości ścigali go od świtu. Słońce chyliło się już ku horyzontowi, zmęczone całodzienną służbą. Ashe powoli tracił dech i opadał z sił. Usłyszał za sobą trzask łamanych gałęzi, runo leśne zagrało chaotycznie...

***
   W tym samym czasie kilkaset metrów pod ziemią młody krasnolud imieniem Thrall odpoczywał po całodziennej pracy przy wydobyciu złota. Dzisiejszy dzień minął mu niezwykle szybko, z czego był nie lada rad. Mógł wreszcie wrócić do swojego wielkiego kufla grzanego piwa korzennego, ze sprzedaży którego słynął miejscowy karczmarz.
   Po kilku minutach był już na zewnątrz. Dziękował w myśli swojemu nie żyjącemu już bratu za zamontowanie w kopalniach wind własnego projektu. Blask krwawo zachodzącego słońca oślepił go, zakręciło mu się w głowie. Przysiadł na chwilę aby zaczerpnąć oddechu. W oddali dostrzegł unoszący się znad jego osady dym. Bez chwili zastanowienia puścił się pędem w kierunku wioski...

Offline

 

#2 2007-05-05 21:48:58

lopez

Starszy strzałowy....

6703042
Skąd: FROM NITRIC ACID
Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 178
Punktów :   

Re: Zabawa wyobraźnią...

Jego mithrilowy młot, pamiatka po bracie kołysał sie na jego plecach. Jego umysl opanowała jedna obsesja - dostać się jak najszybciej do Settlestone, jego rodzinnej wioski....czyzby gobliny znów uderzyły?? Nie bał sie walki z goblinami - prawdziwy krasnolud nigdy nie obawia sie walki z nimi. Jednak obawiał sie, że gobliny zjednoczyły sie z orkami, olbrzymami i duergarami. Od dawna szare krasnoludy chciały odbic mithrilową halę spowrotem. Thrall'a przeażało samo wspomnienie obecności duergarów w kopalniach najszlachetniejszego z metali. Przyśpieszył kroku. Wiedział, ze Settlestone jest kluczem w takim natarciu....jego serce stanłęło gdy zobaczył płonące Settlestone ....


Pozdrawiam
Lopez

"Głodny tłum modlił się bym spadł..każdy z nich chciał ściagnąć mnie w dół....."

Offline

 

#3 2007-05-05 22:37:21

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Zabawa wyobraźnią...

Na dziedzińcu walały się truchła innych krasnoludów, jego braci. Ale jak to się stało? Nie ma nawet śladu po najeźdźcy, żadnego dowodu wskazującego kogokolwiek. Thrall raz jeszcze rzucił okiem na miejsce rzezi po czym puścił się pędem w dół ścieżki, w kierunku swojego domu rodzinnego. Miał cichą nadzieję, że jego matce nic nie jest, że jakimś cudem (w co sam nie wierzył) przetrwała natarcie sił nieprzyjaciela. Stojąc przed drzwiami swojej chaty gorączkowo wypatrywał zagrożenia. Po chwili namysłu postanowił wejść do domu swojego i swojej matki. Widok, jaki zastał wstrząsnął nim. Nie wierzył własnym oczom. Ujrzał bowiem...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fir0.pun.pl www.kpsw.pun.pl www.blekitnibodzanow.pun.pl www.radiointernetowe.pun.pl www.13clan.pun.pl