Forum klasy II M z Wyspiana

Stare forum klasy IIM

  • Index
  •  » Offtopic
  •  » to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

#31 2007-03-29 18:42:02

Anka

Uczeń

4294874
Zarejestrowany: 2007-03-02
Posty: 66
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Z moich ostatnich obserwacji wynika ze przyjazn miedzy dziewczyna i chlopakiem nie istnieje. To jest niemozliwe. Kiedys wierzylam w takie cos teraz uwazam ze sie bardzo mylilam. chociarz jest wsumie jest to mozliwe ale na bardzo ale to bardzo krotki okres czasu

Offline

 

#32 2007-03-29 18:55:01

jezyk_pl

PeeRZet ;]

6337836
Zarejestrowany: 2007-03-02
Posty: 73
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Ja mam serdeczną przyjaciółkę i to już od dawna. Jakoś nic się złego nie dzieje A więc istnieć musi, skoro jest choćby jeden przypadek ;]


**************************************************
"Drżę o ten świat, gdy pomyślę, że Bóg jest sprawiedliwy..."

[img]http://img402.imageshack.us/img402/8845/userbar189411by4.gif[/img]

Offline

 

#33 2007-03-29 20:13:32

Kropcia

Użytkownik

9627696
Zarejestrowany: 2007-03-18
Posty: 51
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

taaa wszystko zależy od człowieka...i także od tego co rozumiermy pod pojęciem przyjaźń,bo jeśli to że rozumiemy się bez słów, dobrze czujemy się w swoim towarzystwie, doskonale trafiamy w nastrój tej drugiej osoby, wiemy kiedy ma problemy chociaż wcale o tym nie mówi, znamy ją lepiej niż ona sama to czy nie jest to właśnie ten nierozerwalny związek dusz, który nazywa się miłością? tyle że platoniczną oczywiście...


"I can wrestle with the stormy night" SoaD rlz...

Offline

 

#34 2007-03-29 21:07:36

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Anka napisał:

w sumie jest to możliwe ale na bardzo ale to bardzo krotki okres czasu

Nie mogę się z tym zgodzić. Kropka chyba ma rację. Ten nierozerwalny związek dusz może należałoby nazwać miłością, ale czy w miłości nie ma miejsca na przyjaźń. To chyba o to chodzi, żeby te dwie osoby miały do siebie pełne zaufanie i rozumiały się baz słów.

Ale nie będę odbiegał od tematu. Mówimy przecież "tylko" (albo "aż") o przyjaźni między facetem a dziewczyną. Jestem święcie przekonany, że takowa istnieje, ponieważ sam jej doświadczam na co dzień. Nie koniecznie musi to ewoluować w miłość, chociażby dlatego, że ta druga osoba może nie być zupełnie w naszym guście jeśli chodzi o fizyczność. To taki bardzo przyziemny aspekt miłości, ale bez wątpienia niezwykle ważny. Przecież między przyjaźnią a miłością istnieje wielka, wręcz kolosalna przepaść. Istnieje taka bariera, granica, której przyjaciele nie przekraczają i nie przekroczą nigdy, jeśli tylko są prawdziwymi przyjaciółmi. Takie jest moje zdanie.

Ostatnio edytowany przez Phoenix (2007-03-29 21:07:48)

Offline

 

#35 2007-03-30 22:58:44

Anka

Uczeń

4294874
Zarejestrowany: 2007-03-02
Posty: 66
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

wy wszyscy ciagle mowicie ze przyjazn zmienia sie w milosc. Mi nie chodzi o to dajmy na to ze jest taki przyklad: pewien chłopak przyjazni sie z jakas dziewczyna. wiemy jednak ze ten chlopak ma dziewczyne i ta przyjaciolka dobrze o tym wie. Zreszta jej sie on niepodoba. Wtedy ta dziewczyna chlopaka jest zazdrosna o ta kolezanke i chlopak chce udowodnic jej swa wielka milosc. Albo zrywa znajomosc z przyjaciolka, zaczyna jej unikac albo po prostu gada swojej dziewczynie wszystkie rzeczy ktore powiedziala mu przyjaciolka. Wtedy ta dziewczyna rozpowiada to wszystko swoim przyjaciolka i dochodzi to po pewnym czasie do tej przyjaciolki . wtedy ona czuje sie zawiedziona , zraniona, zdradzona. Zrywa przyjazn . I wlasnie ta historia potwierdza moja teze ze miłość niszczy przyjazn( czyli przyjazn miedzy dziewczyna a chlopakiem moze trwac bardzo krotko)
      Mam nadzieje ze nie zgubicie sie w moich wywodach. wiem ze nie mam talentu do pisania wypracowan. jak beda jakies niejasnosci to odrazu pytajcie to jeszcze raz wytlumacze

Ostatnio edytowany przez Anka (2007-03-30 23:07:07)

Offline

 

#36 2007-03-31 09:34:04

jezyk_pl

PeeRZet ;]

6337836
Zarejestrowany: 2007-03-02
Posty: 73
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Moim zdaniem każda znajomość, nieważne czy przyjaźń czy miłość, czy cokolwiek innego musi rozwijać nas. Jeśli na ogranicza, to jest to znajomość chora pod różnymi względami (zależnie od typu ;] ) i nie jest "korzystna" dla osób w nią wmieszanych


**************************************************
"Drżę o ten świat, gdy pomyślę, że Bóg jest sprawiedliwy..."

[img]http://img402.imageshack.us/img402/8845/userbar189411by4.gif[/img]

Offline

 

#37 2007-03-31 10:59:02

Fallen Angel

worse than earlier

Skąd: from hell
Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 358
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Anka napisał:

wy wszyscy ciagle mowicie ze przyjazn zmienia sie w milosc.

Ja tylko podałem, zamianę przyjaźni w miłość, jako jeden z wariantów.

Anka napisał:

Wtedy ta dziewczyna chlopaka jest zazdrosna o ta kolezanke i chlopak chce udowodnic jej swa wielka milosc. Albo zrywa znajomosc z przyjaciolka, zaczyna jej unikac albo po prostu gada swojej dziewczynie wszystkie rzeczy ktore powiedziala mu przyjaciolka.

Jakoś ta druga opcja do mnie nie przemawia. Dołożyłbym jeszcze do tego jedną możliwość: Dziewczyna tego chłopaka jest tak zazdrosna, boi się, że jest zdradzana i sama z nim zrywa. Tego nie wzięłaś pod uwagę.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Fallen Angel (2007-03-31 11:00:29)


-----------------------------------------
http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=35015 <--- ZAPRASZAM :]

Offline

 

#38 2007-03-31 20:19:56

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Wracając do wypowiedzi Jeża... Zgadzam się, że każda znajomość powinna nas rozwijać i "dodawać nam skrzydeł". Nie należy oczekiwać jednak cudów. Myślę, że jeśli poczujemy się w jakiś sposób ograniczeni czy stłamszeni przez innego człowieka (nie mówimy przecież tylko o relacjach damsko-męskich), to staję się to męczące i nie wpływa na nas pozytywnie...

Offline

 

#39 2007-03-31 21:32:45

mrs ghost

Uczeń

Zarejestrowany: 2007-02-27
Posty: 17
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Moim zdaniem przyjazń między chłopakiem a dziewczyną jak najbardziej istnieje Znam nawet kilka osób, które są tego przykładem.

Kiedyś ktoś powiedział takie słowa: "Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, niezbędne jest wesprzeć je odrobiną fizycznej antypatii."

A tak na marginesie (odbiegając trochę od tematu). Odnośnie Twojego przykładu Ania, myślę, że ta dziewczyna tak na prawdę nie kochała tego chłopaka Bo chyba miłość polega m.in. na ZAUFANIU. A ona była chorobliwie zazdrosna skoro udało się jej zniszczyć przyjazń.
Chciała posiadać ukochaną osobę wyłącznie dla siebie, zawładnąć nią, podporządkować ją sobie. Niektórzy ludzie prowadzą do scen zazdrości nawet o każde spojrzenie, jakieś dobre słowo, a nie daj Boże , komplement, uśmiech przesłany do kogoś innego.

Według mnie to jest najgłupsze co może być w związku między ludzmi... ale niestety człowiek jest z definicji istotą społeczną, co oznacza, że jest stworzony do miłości jak i do zazdrości itp.

Offline

 

#40 2007-04-01 16:38:05

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

I jeszcze jedno ważne zagadnienie... Czy uczucie zazdrości jest czymś wstydliwym albo niepożądanym?
Często na filmach (i nie tylko, uwierzcie mi) widzi się następującą scenę:
Kobieta: Jesteś o mnie zazdrosny...
Facet: Nie... Skąd... Dlaczego tak uważasz? Wcale nie... Wydaje ci się... hm... Nie... (Tu widzi się dziwne zakłopotanie, zmieszanie).
Kobieta: (Ona i tak wie swoje).

Dlaczego faceci często wstydzą się swojej zazdrości o ukochaną? Przecież mówiąc kobiecie, że jesteśmy o nią zazdrośni sprawiamy jej swego rodzaju komplement... Ale to moje zdanie...

Ostatnio edytowany przez Phoenix (2007-04-01 16:38:53)

Offline

 

#41 2007-04-01 18:51:29

Fallen Angel

worse than earlier

Skąd: from hell
Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 358
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Mów za siebie . Żartowałem.

Uważam, że zazdrość o ukochaną osobę nie nie jest niczym złym, o ile się nie przesadzi (z resztą jak ze wszystkim). Znam taki przypadek, gdzie chłopak był tak zazdrosny o dziewczynę, że gdy była w akademiku (studentka )  wydzwaniał do niej, sprawdzał ją, (np, kazywał jej włączać radio, i takie tam). Chyba nie muszę pisać jak się to skończyło. Jeśli więc potrafimy zapanować nad swoją zazdrością i jest ona jak najbardziej szczera, to bardzo dobrze, bo oznacza to, że nam na tym kimś na prawdę zależy .

Pozdrawiam.


-----------------------------------------
http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=35015 <--- ZAPRASZAM :]

Offline

 

#42 2007-04-01 19:03:50

mrs ghost

Uczeń

Zarejestrowany: 2007-02-27
Posty: 17
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Owszem nie rozumiem dlaczego niektórzy się wstydza tego, że są zazdrośni o swoją ukochaną osobę.
To na prawde miło jeżeli widzisz, że chłopak jest o ciebie zazdrosny (ale bez przesady), bo wtedy wiesz, że mu na tobie zalezy

Offline

 

#43 2007-04-02 11:11:44

Kropcia

Użytkownik

9627696
Zarejestrowany: 2007-03-18
Posty: 51
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

może boją się że to wyraz braku zaufania?


"I can wrestle with the stormy night" SoaD rlz...

Offline

 

#44 2007-04-05 19:06:05

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Bo dziewczyny w ogóle są takie straszne .

Offline

 

#45 2007-04-05 20:47:21

jezyk_pl

PeeRZet ;]

6337836
Zarejestrowany: 2007-03-02
Posty: 73
Punktów :   

Re: to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Nie dość, że mają inny hardware i to software mają zupełnie różny od naszego Aż dziw, że wszyscy jesteśmy zaliczani do jednego gatunku


**************************************************
"Drżę o ten świat, gdy pomyślę, że Bóg jest sprawiedliwy..."

[img]http://img402.imageshack.us/img402/8845/userbar189411by4.gif[/img]

Offline

 
  • Index
  •  » Offtopic
  •  » to teraz my sobie pogadajmy o chłopakach

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.blekitnibodzanow.pun.pl www.diversslain.pun.pl www.fir0.pun.pl www.13clan.pun.pl www.radiointernetowe.pun.pl