Forum klasy II M z Wyspiana

Stare forum klasy IIM

#46 2007-04-28 23:06:05

lopez

Starszy strzałowy....

6703042
Skąd: FROM NITRIC ACID
Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 178
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

ja was nie rozumiem.... piraci to akurat jeden z moich ulubionych filmów. Tylko trezba patrzec troche głębiej niż samo zachowanie deepa. Swoją drogą jego wizja pirata jako gwaizdy rock & rolla jest wg. mnie genialna .

Weźcie pod uwage, ze historyjki o piratach były z góry skazane na niepowodzenia przez hollywood. Jednak deep zrobił z tego filmu arcydzieło wg mnie . Ale niektórzy wola inne kategorie....

Sparrow pokazuje alternatywne spojrzenie na świat i problemu..coś, czego wielu osobą bardzo brakuje


Pozdrawiam
Lopez

"Głodny tłum modlił się bym spadł..każdy z nich chciał ściagnąć mnie w dół....."

Offline

 

#47 2007-04-29 08:13:00

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

Nie chodziło mi raczej o osobę Sparrowa - swoją drogą kreacja Deep'a jest rewelacyjna, scenariusz dał mu wielkie pole do popisu. Myślałem raczej o znacznym "skomercjonizowaniu" się filmu. Pierwsza część była pełna patosu, nie przegadama, keracje aktorskie świetne. I wszystko było jakieś takie pirackie. A już w 2 - hm... Dla mnie przegadana, zbyt zawiła jak na film sensacyjny (nie da się ukryć). Piękna opowieść o nieco ekscentrycznym piracie zmieniła się w hollywoodskie "coś" do wyciągania kasy. Ja tak to widzę...

Offline

 

#48 2007-04-29 15:16:36

Aquarius

Użytkownik

3615155
Zarejestrowany: 2007-04-20
Posty: 52
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

Uwielbiam pierwszą część "Piratów z Karaibów" za jej lekkość,  klimat, dobrą muzykę. Świetna, bezpretensjonalna rozrywka. Druga część natomiast to ciąg mniej lub bardziej powiązanych ze sobą scenek, których głównym zadaniem jest rozśmieszyć bądź zadziwić widzów. To właśnie przeszkadzało mi w kontynuacji najbardziej. Film za wszelką cenę chce zwrócić na siebie uwagę. Wedle prawideł sequela miało być więcej i drożej. To się udało. Efekty specjalne robią duże wrażenie. Na plus muszę wyróżnić sceny z Krakenem i świetne, choć typowe dla sequeli zakończenie. Na minus, kiepski Bloom, poza tym film jest dość bezduszny jak wspominałem. Czekam na część trzecią, ktora wchodzi już 25 maja. Niestety, przeciętna trojka i taki sobie zwiastun czynią z "Piratów3" tytuł o wiele mniej elektryzujący.

Offline

 

#49 2007-04-29 17:44:01

lopez

Starszy strzałowy....

6703042
Skąd: FROM NITRIC ACID
Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 178
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

Mówice co chcecie, mnie się podobał. II była zamotana, ale jak dla mnie to wumagało uwagi w układaniu sobie świata przedstawionego, by sie nie pogubić i zmuszało do uważnego oglądania. Prawda - bloom sie nie popisał. Jednak otwarta kompozycja II i śmierc sparrowa jak dla mnie uczyniła II dobrą zapowiedzią trójki. Wadą jest, ze odchodzi się od "lekkości" oglądania I.....ale mnie to jakoś nie odstrasza

Film ma rewelacyjną ścieżke dźwiękową oraz efekty specjalne oraz niekonwencjonalne rozwiązania ( np walka na kole młyńskim)... no i jack i jego "egzotyczna" maniera...:]... to coś co dla mnie czynią ten film warty oglądniecia

Niektórych widać przeraża wciągniecie historii pirackiej w troche szerszy zasieg intrygi jak tylko skarb....


Pozdrawiam
Lopez

"Głodny tłum modlił się bym spadł..każdy z nich chciał ściagnąć mnie w dół....."

Offline

 

#50 2007-04-29 18:38:56

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

Nie narzekajcie na Blooma - taki scenariusz. Przecież nie jest cudotwórcą, nie stworzy czegoś z niczego. Jego postać z założeń jest mało barwna i nie należy właśnie aktorowi zarzucać takiego stanu rzeczy.

Widzieliście "Prestiż" ???

Offline

 

#51 2007-04-29 19:41:07

lopez

Starszy strzałowy....

6703042
Skąd: FROM NITRIC ACID
Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 178
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

widzisz.. postac postacią, ale aktor ma mimo wszystko sporo do powiedzenia w kwestii prezentacji bohatera - patrz sparrwo.... nie myśl, ze to zachowanie było napisane w scenariuszu. Zachowanie jacka to indywidualna inicjatywa deep'a zaakceptowana przez rezysera. Skoro deep mógł, wiec i bloom dałby rade... ale na razie nie jest tragiczny . Musi po prostu dopracować pare zachowań...moze w III sie poprawi .


Pozdrawiam
Lopez

"Głodny tłum modlił się bym spadł..każdy z nich chciał ściagnąć mnie w dół....."

Offline

 

#52 2007-04-29 20:25:29

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

Przecież to taka postać - przewidywalny jak cholera romantyk i typ bohatera. Nie może posiadać cech tak charakterystycznych jak Sparrow ponieważ to nie jest zadanie. Myślę, że on ma tylko dobrze wyglądać i rozkochiwać w sobie Elizabeth - takie już jego zadanie.

Offline

 

#53 2007-04-29 21:06:58

Aquarius

Użytkownik

3615155
Zarejestrowany: 2007-04-20
Posty: 52
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

Bloom po prostu jest kiepskim aktorem. Cóż mogę napisać o "Prestiżu". Jeden z najlepszych jak na razie filmów 2007 roku. Nie mogłem nie zobaczyć choćby z tego powodu, ze od kilku lat mam huge crush on Scarlett

Offline

 

#54 2007-05-01 18:43:09

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

No... tylko spokojnie. Nasz "Boski Orlando" (cytat z licznych młodzieżowych szmatławców) ma na koncie świetną rolę we Władcy Pierścieni... Nie można powiedzieć, że (jak go określił Aquarius) jest kiepskim aktorem - to lekka przesada.

Ostatnio edytowany przez Phoenix (2007-05-01 18:44:33)

Offline

 

#55 2007-05-01 19:21:05

lopez

Starszy strzałowy....

6703042
Skąd: FROM NITRIC ACID
Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 178
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

Spokojnie, może sie kiedyś chłopak wyrobi jak gacie w kroku... Na razie zaczyna, o Orlando dopiero zaczeło być głośno w ostatnich latach, wiec ma jeszcze chłopak duużo czasu zeby sie podszkolić.. I tak zaczął z wysokiego pułapu....

Lubicie kabarety eddiego murphiego lub chrisa rock'a??


Pozdrawiam
Lopez

"Głodny tłum modlił się bym spadł..każdy z nich chciał ściagnąć mnie w dół....."

Offline

 

#56 2007-05-01 21:03:44

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

Nie miałem przyjemności... Ale lubię Łowców.B i Mumio .

Offline

 

#57 2007-05-01 21:25:30

lopez

Starszy strzałowy....

6703042
Skąd: FROM NITRIC ACID
Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 178
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

Polecam Chrisa rock'a - troche "wulgarny" ( jak wszyscy amerykańscy komicy), ale może szczena opaść o dwa piętra w dół jak przmysli się ile racji ma ten gościu w swojich zartach...smiejemy sie z tego, a po przemyśleniu to aż strach... zze ten gosciu ma aż tyle racjii

Polecam chris rock - bigger and balcker... naprawde warto


Pozdrawiam
Lopez

"Głodny tłum modlił się bym spadł..każdy z nich chciał ściagnąć mnie w dół....."

Offline

 

#58 2007-05-01 23:59:08

Aquarius

Użytkownik

3615155
Zarejestrowany: 2007-04-20
Posty: 52
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

dalej bede obstawial przy swoim w sprawie Orlando. dwie miny na zmiane + jednakowy tembr glosu w kazdej scenie. Jesli chodzi o "amerykanski" humor to cholernie podoba mi sie SNL i parodie przygotowywane przez MAD TV. humor niskich lotow, ale cieszy nieziemsko ;-)

Offline

 

#59 2007-05-02 08:29:06

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

Jeśli chodzi o nieziemski humor polecam Nagą Broń.

Oto próbki:
"Twoje kłamstwa skwierczą jak karmelki na sterydach..."

Nie dodać, nic ująć.

Offline

 

#60 2007-05-03 14:52:45

Aquarius

Użytkownik

3615155
Zarejestrowany: 2007-04-20
Posty: 52
Punktów :   

Re: Kinematografia :)

A propos "Piratow3"
Scenarzysci zapowiadaja, ze "Na krancu swiata" bedzie utrzymane w innej tonacji niz dwa poprzednie filmy. "Oczywiscie, najlatwiej byloby zrobic po prostu dwa razy remake "Klatwy Czarnej Perly", ale niezbyt nam to lezalo. Zadbalismy wiec, by kazda z 3 czesci miala swoj indywidualny styl"-zdradza Tery Rossio.. To dlatego "Skrzynia umarlaka"poszla w strone komedii. Natomiast "Na krancu swiata" ma byc wielkim finalem. "To godne zwienczenie trylogii, w ktorym 12 watkow laczy sie w jedna, monumentalna, niemal mitologiczna sekwencje akcji. Jest ona zrobiona z wiekszym rozmachem niz "Ben Hur" - mowi Geoffrey Rush.
Po takim opisie slinka zaczyna cieknac

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.angell.pun.pl www.sanitarka.pun.pl www.forumbezimienni.pun.pl www.pokefireonline.pun.pl www.sek510i.pun.pl