Forum klasy II M z Wyspiana

Stare forum klasy IIM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2007-08-09 12:04:59

dżodżo

Don

Skąd: New York
Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 72
Punktów :   

Rodzina

Cóż ci zrobiłem, że mnie tak nie szanujesz? Gdybyś przyszedł w przyjaźni, szumowina, który skrzywdził twoją córkę, zostałby ukarany już dziś. Gdyby ktoś tak uczciwy jak ty miał wrogów, twoi wrogowie byliby moimi wrogami, a wtedy baliby się ciebie.

Każdy, kto szuka sprawiedliwości, znajdzie ją u Rodziny Corleone. Nikt, kto nas nie szanuje, nie może spać spokojnie.

Zapraszam do rozmowy i dyskusji na temat wartości moralnych i zachowania wobec Rodziny.

Ostatnio edytowany przez dżodżo (2007-08-09 15:39:24)


"Przychodzisz do mnie i prosisz: „Donie Corleone, daj mi sprawiedliwość”.
Nie prosisz jednak z szacunkiem, ani myślisz nazwać mnie Ojcem Chrzestnym."

Offline

 

#2 2007-08-09 17:06:53

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Rodzina

Może nie wszyscy wiedzą czym jest rodzina w Naszym mniemaniu... Chyba należy im się kilka słów wyjaśnienia.

Dla mnie rodzina jest ostoją, miejscem do którego mogę wracać zawsze - kiedy tylko mam taką potrzebę. Nie mówię tylko o więzach krwi. Chodzi też (a może przede wszystkim) o więzy braterstwa... Może powiesz coś więcej...

Offline

 

#3 2007-08-10 14:14:26

dżodżo

Don

Skąd: New York
Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 72
Punktów :   

Re: Rodzina

Rodzina - to takie piękne słowo. Dlatego cała jej idea też jest piękna. I tak jak powiedział przyszły Don, jest ostoją. Tutaj możesz przyjść jako przyjaciel i żądać sprawiedliwości. Ale pamiętaj, że Rodzina też kiedyś może zwrócić się do ciebie o wyświadczenie przysługi. Dlatego, jeżeli chcesz coś od Nas, to nie zapominaj o tym.

Jako Don uważam, że aby pokazać sposób działania Rodziny, trzeba się posłużyć przykładami. Zaczniemy może od tych mniej drastycznych. Akurat się dowiedziałem, że mojemu synowi "zapieprzyli" nową BMW 7 wersję wydłużaną. I ja tego osobiście nie rozumiem jak to się dzieje, że w naszym kraju, w naszym mieście ktoś zabiera sobie samochód z ulicy? Don Jakubo, możesz coś powiedzieć na ten temat? Co w ogóle zrobiłeś z tymi szumowinami?


"Przychodzisz do mnie i prosisz: „Donie Corleone, daj mi sprawiedliwość”.
Nie prosisz jednak z szacunkiem, ani myślisz nazwać mnie Ojcem Chrzestnym."

Offline

 

#4 2007-08-10 22:35:17

Fallen Angel

worse than earlier

Skąd: from hell
Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 358
Punktów :   

Re: Rodzina

Też się dołączę do tej jakże przemiłej dyskusji .
Jeśli chodzi o frajerów, którzy zwędzili pojazd Don Jakubo, na który wydał ostatnie zaskórniaki, to moi chłopcy się już nimi zajmują.
Mam jednak do was pytanie. Kiedy organizujemy kolejne "chrzciny"??

Pozdrawiam.


-----------------------------------------
http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=35015 <--- ZAPRASZAM :]

Offline

 

#5 2007-08-11 08:28:09

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Rodzina

To ja mam pytanie... Angelo! Masz już te materiały wybuchowe, które miały nam posłużyć do wysadzenia w powietrze Andrychowa?
Jeśli chodzi o moje nieodżałowane BMW7... Również nie wyobrażam sobie sytuacji, w której człowiek podchodzi do dowolnego samochodu na ulicy i najzwyczajniej w świecie go zabiera. Nie mieści mi się to w głowie. Nie mówię już o stracie materialnej... W Monachium wyłożyłem (a raczej Rodzina wyłożyła) na to auto marne 61 tysięcy euro. Chodzi raczej o uszczerbek moralny - powoli zaczynam tracić wiarę w ludzi i ich dobre intencje. Angelo! Dziękuję, że zająłeś się tą sprawą, musisz jednak pamiętać, że wszystko musi zostać załatwione dyskretnie. Dobrze wiesz, że w Oświęcimiu nie przepadają za nami i czekają tylko na nasze potknięcie.

PS. Proszę zwracać się do mnie per DON JAKUB... Nie jestem rodowym Sycylijczykiem.

Offline

 

#6 2007-08-11 17:20:13

Fallen Angel

worse than earlier

Skąd: from hell
Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 358
Punktów :   

Re: Rodzina

Phoenix napisał:

Masz już te materiały wybuchowe, które miały nam posłużyć do wysadzenia w powietrze Andrychowa?

Oczywiście. Jednakże, proszę abyś nie ujawniał tak otwarcie planów rodziny, gdyż kręci się tu wiele kretów...

Phoenix napisał:

musisz jednak pamiętać, że wszystko musi zostać załatwione dyskretnie.

Jak zawsze, Don Jakub.

Pozdrawiam.


-----------------------------------------
http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=35015 <--- ZAPRASZAM :]

Offline

 

#7 2007-08-11 18:49:12

dżodżo

Don

Skąd: New York
Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 72
Punktów :   

Re: Rodzina

Fallen Angel napisał:

Mam jednak do was pytanie. Kiedy organizujemy kolejne "chrzciny"??

Angelo! Ostatnio urządziłem wielkie wesele mojej córce. Wiesz sam ilu było gości. Ledwo co wyszliśmy z mojego gabinetu. Oczywiście, że imprezy to najlepszy czas do załatwiania interesów, zwłaszcza związanych z kościołem. Ale jednakże chciałbym, aby pierwsze Rodzina zrealizowała wszystkie prośby z poprzedniej zabawy. Jednak doceniam twój zapał, jakim darzysz Rodzinę. Dziękujemy Ci za to, Angelo. [Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez dżodżo (2007-08-11 18:51:45)


"Przychodzisz do mnie i prosisz: „Donie Corleone, daj mi sprawiedliwość”.
Nie prosisz jednak z szacunkiem, ani myślisz nazwać mnie Ojcem Chrzestnym."

Offline

 

#8 2007-08-11 21:02:54

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Rodzina

Zapomniałem podziękować Ci - Ojcze Chrzestny - za zaproszenie na wesele Twej córki. Niech żyje szczęśliwa ze swym wybrankiem a jej pierwszy potomek był męski. Doceniam to i oferuję są dozgonną przyjaźń.


[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

 

#9 2007-08-12 11:39:08

dżodżo

Don

Skąd: New York
Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 72
Punktów :   

Re: Rodzina

Don Jakub teraz kolej na twoje wesele. Czy już znalazłeś wybrankę twego serca? Wiesz, ja będąc w twoim wieku miałem już syna - twojego starszego brata. Co prawda najstarszy syn powinien zostać później głową rodziny, ale mówię ci w tajemnicy: on się do tego nie nadaje. Jest dobry, bo dba o interesy, ale za głupi by kierować Rodziną. Dlatego swoją funkcję będę chciał przekazać tobie, bo wierze w ciebie.

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ciao.


"Przychodzisz do mnie i prosisz: „Donie Corleone, daj mi sprawiedliwość”.
Nie prosisz jednak z szacunkiem, ani myślisz nazwać mnie Ojcem Chrzestnym."

Offline

 

#10 2007-08-12 12:06:35

Fallen Angel

worse than earlier

Skąd: from hell
Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 358
Punktów :   

Re: Rodzina

dżodżo napisał:

Angelo! Ostatnio urządziłem wielkie wesele mojej córce. Wiesz sam ilu było gości.

Pamiętam. To było prawdziwe przyjęcie. Oczywiście również dziękuję za zaproszenie.

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Pozdrawiam.


-----------------------------------------
http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=35015 <--- ZAPRASZAM :]

Offline

 

#11 2007-08-12 21:39:15

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Rodzina

Z tym Andrychowem poczekamy przynajmniej do rozpoczęcie roku szkolnego - może poznamy kogoś interesującego, kto przez przypadek wylądował w tej przeklętej mieścinie a kto chciałby wstąpić w nasze szeregi. Myślę ponadto, że nie zrobi Ci (Ojcze Chrzestny) różnicy kilka tygodni opóźnienia. To przecież Ty powtarzałeś nam, że nie należy być pochopnym i lekkomyślnym w interesach a pośpiech może wiele zniszczyć. Będziemy więc cierpliwie czekać na odpowiedni moment. Angelo - spokojnie.


[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

PS: Jest to tysięczny post w OFFTOPICU Kiedy i jak to oblejemy?

Offline

 

#12 2007-08-12 22:01:19

dżodżo

Don

Skąd: New York
Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 72
Punktów :   

Re: Rodzina

Dobrze myślisz. Zaczekamy z tym do września.

Dzisiaj strasznie dużo nowych informacji dotarło do mnie. Po pierwsze pokaz koni arabskich w Janowie Podlaskim. Mam nadzieję, że konie zostały już wcześniej obstawione, a sędziowie przekupieni. Konie to dobry interes, ale niestety tylko sezonowy. Pamiętajcie - nigdy nie kupować koni zimą. Zawsze latem. Pamiętacie, jak trzy lata temu sprzedaliśmy jakiemuś bankierowi klacz Palestynę za 300 tys. euro? To był interes.

Doszły mnie też słuchy, że jeden z naszych soldatti,  Bobencio bawi się naszym kosztem. Kim my jesteśmy? Pomocą charytatywną? trzeba się zająć tą sprawą i sprowadzić "chłopaka" na ziemie...

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

P.S. 1001 post! Otwieram nowe milenium tego forum! Impreza jutro!


"Przychodzisz do mnie i prosisz: „Donie Corleone, daj mi sprawiedliwość”.
Nie prosisz jednak z szacunkiem, ani myślisz nazwać mnie Ojcem Chrzestnym."

Offline

 

#13 2007-08-12 23:24:11

Fallen Angel

worse than earlier

Skąd: from hell
Zarejestrowany: 2007-02-06
Posty: 358
Punktów :   

Re: Rodzina

Zgadzam się z wami. Bardzo rozsądnym pomysłem będzie poczekanie do września.

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Pozdrawiam.


-----------------------------------------
http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=35015 <--- ZAPRASZAM :]

Offline

 

#14 2007-08-13 08:34:20

Phoenix

odrodzony z popiołów

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 355
Punktów :   

Re: Rodzina

Także wstrzymam się. Może nawet przejadę się do Andrychowa na zakupy i pizzę...

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

 

#15 2007-08-13 22:25:01

dżodżo

Don

Skąd: New York
Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 72
Punktów :   

Re: Rodzina

Ja osobiście 27 sierpnia będę przejeżdżał przez to miasto, ale na szczęście limuzyną z przyciemnianymi szybami od środka, więc nie będę musiał na nie patrzeć. Mimo to niech Bóg ma mnie w swojej opiece.


"Przychodzisz do mnie i prosisz: „Donie Corleone, daj mi sprawiedliwość”.
Nie prosisz jednak z szacunkiem, ani myślisz nazwać mnie Ojcem Chrzestnym."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fir0.pun.pl www.radiointernetowe.pun.pl www.kpsw.pun.pl www.blekitnibodzanow.pun.pl www.13clan.pun.pl